הריון חברתי

מכירים את הסטיגמה הידועה על האישה בהריון שלא מפסיקה לאכול בכל רגע נתון? כאשר היא נתונה לגחמות משוגעות בכל דקה ודקה ומשגעת את כל הסובבים אותה, עד כדי כך, שבלא מעט סרטים וסדרות קומדיה מפורסמים, ישנן סצנות שלמות על האישה בהריון שמתנהגת כמו מפלצת חסרת רחמים, הדורשת תשומת לב בכל עת ועת. כמובן שבסדרות, הנושא מוקצן ולאישה בהריון ישנן דרישות מופרכות לחלוטין וחסרות הגיון כמו למשל, חסה מצופה שוקולד.

האמת היא שלהיות אישה בהריון זה לא פשוט בכלל. להסתובב במשך תשעה חודשים עם יצור אנושי בתוך הבטן זה לא עניין של מה בכך, וגברים רבים שמחים במיוחד על עצם היותם גברים, רק בזכות העובדה כי הם לא צריכים לשאת בעול ההיריון. נשים סובלות לא מעט למען המשך קיום הגזע האנושי וההיריון הוא אחד הדברים המרכזיים והקשים ביותר בחיים איתם האישה צריכה להתמודד. עצם ההיריון עצמו לעיתים קשה ומסובך במיוחד וכמו כל טיפול בטחורים אחר, גוף האישה צריך לקבל עזרה ותמיכה מידי אנשי מקצוע מומחים, רופאים מיילדים ואחיות.

להריון עצמו ישנו גם השפעות הורמונאליות רבות ומיוחדות. למשל, חושים רבים, אצל האישה, במשך תקופת ההריון, מתחדדים ומתחזקים נוכח הכמות העצומה של ההורמונים. למשל חוש הריח מתחדד והן נעשות רגישות לריחות מסוימים שלא היו רגישות אליהם קודם. כמו כן חוש הטעם נעשה סלקטיבי במיוחד ובעל גחמות

קרא עוד בנושא http://b-zion.org.il/pages/893.aspx

Comments are closed.