אכילה נכונה בזמן ההריון

מרבית הנשים מאושרות עם היוודע הבשורה המשמחת שהם נושאות פרי בטן בתוכן. אולם תחושת האושר מלווה בתחושת אחריות עצומה כלפי היצור החי שבקרבן. כיצד מעתה יש לנהוג כלפי גופנו ומה עלינו לעשות על מנת שנוכל להעניק לעובר את המיטב. את המידע הרב שקיים בנושא זה כל אשה צריכה ללמוד מפי מומחים. כיום בעידן המודרני המדינה מעודדת ואף מחייבת קבלת ייעוץ לפני הלידה ואף לאחריה. ייעוץ לפני הלידה מורכב מכמה נושאים שנועדו לכוון את האם ההרה לאורח חיים של אישה בהריון.

הכנות להתעברות
בעידן שבו קיימת שליטה ברצון להתעברות יותר משהיתה בעבר מוטב להתחיל לשים לם לבריאות האשה כ 3 חודשים לפני הנסיון להרות. במידה וקיימת נטילת תרופות רצוי להיועץ עם רופא משפחה לגבי יכולת המשך הטיפול התרופתי בזמן הריון. כלומר, אם קיים טיפול תרופתי הכרחי שלא יכול להתקיים בזמן הריון הרי שהאשה לא יכולה להרות כל עוד היא מטופלת בתרופות אלו. לא פעם שמענו על נשים שנטלו תרופות בזמן הריונם שהזיקו לעובר ונגררו אחר זאת לתביעות בגין רשלנות רפואית אולם גם אם תביעות בגין רשלנות רפואית יוגשו הנזק לא יתוקן.

במידה והאישה צורכת אלכוהול או רגילה בעישון מוגבר רצוי כמה חודשים לפני הלידה להפסיק עם צריכה של סיגריות ואלכוהול. לצד ההתנזרות מדברים אלו רצוי שהאשה תגביר את התדירות בפעילות הגופנית בדגש על גמישות ואירוביות. גוף גמיש וחסין יסייע להקלת ההריון מסיבות רבות.

תחילת ההריון מתאפיינת בבחילות חוזרות ונשנות ולעיתים אף הקאות. מדוע זאת? חוקרים רבים נוטים לחשוב כי שינויים הורמונליים בהורמונים כמו פרוגסטרון ואסטרוגן אחראים לסיפטומים האלו. בנוסף לכך חלים עיוותים במאזן המינרליים בגוף כמו חוסר בחומצה פולית, ברזל, חוסר בסוכרים ועוד.

Comments are closed.