אכילה נכונה בזמן ההריון – חלק 2

כל אלו גורמים לגוף להגיב לשינויים אלו בתופעת הבחילות וההקאות שהם למיותר לציין כלל לא נעימים. אולם חשוב לזכור שבחילות אלו מעידים על מצב תקין ונורמלי של תחילת ההריון ואין לחשוש מכך יתר על המידה אלא שאם קיימת סטייה משמעותית בכמות ההקאות רצוי להיוועץ עם רופא ולבדוק אם הכל מתנהל כשורה.

כיצד נוכל להפחית מתחושת הבחילות הלא נעימות
רצוי שנשים רבות יטו אוזניהן לדברים הבאים (אולם אין צורך ללכת אל מכון שמיעה לשם כך)- אכילה נכונה ומבוקרת. זו התשובה הרווחת בקרב הרופאים המטפלים בנשים מעוברות. אכילה בתדירות מרובה במהלך רוב שעות היממה עם הפסקות קטנות של כשעתיים מאורחה לארוחה תניב תוצאות חיוביות. בכל למעשה הגוף מקבל את האיזון של הסוכרים בדם ושל ויטמני B וברזל. לעיתים מומלץ אפילו לקחת תוספי מזון וויטמנים שישלימו את חוסר האיזון בעיקר באיזון כמות החומצה הפולית. כמו כן מומלץ לאכול מזונות העשירים בחלבונים ודלים בשומן. מומלץ ביותר לאכול ירקות ירוקים העשירים בסיבים ומינרליים חיוניים לגוף האדם. פחמימות רצוי לצרוך בכמות נאותה ובלבד שיהיו מקמח מלא. ארוחה בוקר המכילה שיבולת שועל הרי היא עשיית חסד של ממש עם גוף האישה המעוברת. רצוי להיוועץ עם דיאטנית בדבר שינויים בכמות המזון הדרושות לאכילה בזמן הריון. שהרי האישה צריכה לזון לא רק את גופה אלא גם את גוף העובר.
על מנת להקל עם הבחילות מומלץ לשתות תה צמחים כמו ג’ינג’יר, קמומיל ומנטה הידועים בסגולתם למניעת בחילות ואף צרבות והקאות אם יש בנמצא צמחים אלו חיים אורגניים וטריים הרי שיש להעדיף אותם על פני אלו השקיקים המלאים בעלים יבשים.

Comments are closed.