אומנות טיפוח האישה

האם קרה לכם אי פעם, שהלכתם ברחוב וראיתם אישה כל כך יפה, כל כך מדהימה, שפשוט לא יכולתם להסיט ממנה את המבט? עד כדי כך שכבר לא הסתכלתם לאן אתם הולכים וכמעט ומעדתם על דבר מה על המדרכה או שפשוט נתקלתם בעמוד חשמל? סביר להניח שלפחות לגברים מבינכם זה קרה, אך גם זה לא מחייב, משום שבימינו אישה יפה תמשוך את תשומת הלב של כולם, ללא קשר למין, גזע ומוצא.

עולם הנשים זהו עולם מורכב מאוד, במיוחד בתרבות המערבית בו ליופי יש ערך עליון וקריטריונים רבים, שונים ומשונים. נדיר היום שאישה לא הולכת לראות הסרת שיער לפחות פעם בחודש, מוציאה אלפי שקלים בשנה על טיפולים קוסמטיים, שלעיתים מורכבים במיוחד, ועלולים אף להיות מסוכנים אם לא נעשים בצורה מבוקרת ומקצועית מספיק. לעיתים קרובות מדובר בשימוש של חומרים כימיים מסוכנים, המוזרקים לתוך העור במינונים שונים, שאמורים לצאת תוצאות כאלו ואחרות. שימוש מפורז בחומרים כאלו, עשוי לגרום לתוצאה ההפוכה ולעיתים קרובות מידי, הטיפולים נגמרים באסון.

להיות קוסמטיקאית בימינו, מצריך ידע רב ושליטה רבה בהמון תחומים שונים. כמובן שמקצועות הטיפוח והיופי מגיעים למורכבות גבוהה במיוחד, למשל בשביל לבצע ניתוחים פלסטיים מורכבים, יש צורך להיות רופא מקצועי ברמה של מנתח בכיר, משום שביצוע לא מדויק של טיפולים כאלו, עלול להיגמר באסון ואף במוות. למרות כל הסיכונים, נשים רבות מוכנות לקחת את הצ’אנס ומחליטות לעבור את הניתוחים המורכבים בכל אופן. מבין המדינות בהן עוברות הנשים את הניתוחים הללו, נמצאת ארצות הברית במקום הראשון.

Comments are closed.