אומנות טיפוח האישה – חלק 2

מדד היופי בארצות הברית מהווה חלק גדול מאוד מתרבות החברה האמריקאית והוא מצריך מנשים רבות לשנות ולעוות את גופן כדי לנסות ולעמוד בקריטריונים אותם סדרות הטלוויזיה, הסרטים ההוליוודים וירחוני האופנה קובעים.

סוגי הניתוחים אותם עוברות הנשים מגוונים מאוד, ישנם ניתוחים מורכבים במיוחד כמו שינויי מבנה עצמות, מתיחות עור פנים ושאיבת שומן, וכן ישנם ניתוחים פשוטים יותר כגון הסרת שיער בלייזר, הזרקת בוטוקס לניפוח השפתיים ועוד. טווח המחירים משתנה בהתאם, וניתוח מורכב בידי איש מקצוע ידוע, עשוי להגיע עד לכדי מאות אלפי דולרים לטיפול, כאשר נדרשים מספר מפגשים שונים ולעיתים אפילו רבים כדי להשלים את כל התהליך המבוקש. אישה המחליטה להתחיל סדרת טיפולים כאלו, לא תמיד יודעת למה בדיוק היא נכנסת ולעיתים קרובות היא עשויה להגיע למצבים בהם אין מספיק כסף כדי לסיים את הטיפול השלם, והמצב הוא גרוע מכפי שהיה בהתחלה. כמו כן, סיבוכים ובעיות בריאותיות הנובעות מן הטיפולים שכיחים ביותר, ולא מעט נשים שניסו לחסוך כסף וללכת למטפלים זולים יותר, לבסוף נאלצו לעבור סדרת טיפולים נוספת רק כדי לתקן את המעוות, וכמובן שילמו בהתאם.

אישה בימינו צריכה לחשוב פעמיים לפני שהיא הולכת ומבצעת טיפולים כאלו. למרות הנגישות והמכונים הרבים המבצעים טיפולים כאלו, לעיתים קרובות התהליך עצמו והתוצאה עשויים להיות גרועים יותר מן ההתחלה.

Comments are closed.